Marki, ul. Fabryczna 2, tel. (22) 781-14-06 fax. (22) 781-11-39

Strona główna

Serdecznie witamy Państwa na stronie internetowej Mareckiego Ośrodka Kultury. Miło nam, że nasza działalność wzbudziła Państwa zainteresowanie. Oto kilka słów o nas:

Marecki Ośrodek Kultury istnieje od marca 1984 roku. Jego siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2. Uchwałą Rady Miasta Marki z dn. 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika, zmarłego w 2010 roku. 

Głównym zadaniem tej instytucji jest popularyzacja wśród mieszkańców Marek szeroko rozumianej działalności kulturalnej: stworzenie warunków do harmonijnego rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez ustawiczną edukację kulturalną, która kształtuje nawyki twórcy i odbiorcy wartości naszego kręgu kulturowego.

Po wielu latach działalności posiadamy wypracowany, wynikający z doświadczenia i potrzeb mieszkańców, program edukacji kulturalnej. Ofertę programową adresujemy do osób w wieku od lat trzech do… stu. Proponujemy różnorodne imprezy oraz zajęcia artystyczne, edukacyjne i rekreacyjne, które umożliwiają miłe, twórcze, a zarazem rozwijające intelektualnie i fizycznie spędzenie czasu wolnego - cieszą się one niezmiennie dużym zainteresowaniem mieszkańców Marek. Organizujemy także wyprawy turystyczno-krajoznawcze, na których można spędzić czas wolny z przyjaciółmi - także poznanymi w MOK-u.

Serdecznie zapraszamy do wędrówki po naszej stronie internetowej, na której znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat działalności MOK w Markach. Warto także zajrzeć do Saloniu Internetowym Mareckiego Ośrodka Kultury, gdzie można poznać życie, działalność i wypowiedzi ciekawych ludzi głównie kultury i sztuki, z których dorobku korzystaliśmy. Oby te wirtualne odwiedziny stały się zachętą do zawitania w nasze gościnne progi.

Krystyna Klimecka
Dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury

Galeria zdjęć

wyrenderowano w: 0.14586091041565s