Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

Najbliższe wydarzenie

23 maja 2019 16:00
AUGUST I BARBARA

Kup bilet online

Kalendarium

Projekt "Ciurlionis w labiryncie miasta" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Kalendarz wydarzeń

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
Sobota 13 Kwiecień 2019, 12:00

wyjazd autokarowy do Góry Kalwarii
w programie również Tężnie w Konstancinie
koszt 30 zł
zapisy w sekretariacie MOK
wyjazd z parkingu prz. ul. Lisa Kuli 3.

Zapraszamy do udziału w największym ulicznym misterium pasyjnym na Mazowszu.

Historia organizowania w Górze Kalwarii Misterium Męki Pańskiej sięga XVII wieku, kiedy to miasto nazywane wówczas Nową Jerozolimą, uznawane było za jedno z najważniejszych sanktuariów pasyjnych na Mazowszu. Kilka lat temu powrócono do tej tradycji. Aktorzy amatorzy odgrywają wielkie uliczne misterium pasyjne na rynku wcielając się w rolę postaci znanych z Nowego Testamentu. Tworząc scenariusz inscenizacji wykorzystano teksty z przedwojennych misteriów oraz pieśni oparte na tradycyjnych, polskich motywach muzycznych. Udział w tym niezwykłym misterium wprowadzi nas do głębokiego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wyjazd do Góry Kalwarii odbędzie się 13 kwietnia 2019 r. o godzinie 12:00 spod parkingu przy Bibliotece Publicznej (ul. Lisa Kuli 3). Po drodze odwiedzimy Park Zdrojowy im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie. Koszt wycieczki 30 zł (w cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu do tężni solankowej). Zapisy w sekretariacie Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

 

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem